Historia Restauracji Maredo

Właścicielami restauracji "Maredo" są państwo Krystyna i Karol Dutka. Gastronomią żyli już od wczesnych lat młodości, mieli kontakt z restauracjami, pubami, stołówkami w których uczyli się i pracowali. Doświadczenie jakie zebrali i chęć stworzenia czegoś wyjątkowego pozwoliło im otworzyć swój własny lokal. Zaangażowaniem musieli wykazać się od samego początku ponieważ budynek w którym mieści się restauracja budowali sami. Czasy były ciężkie więc należało włożyć dużo pracy, a przede wszystkim serca, lecz z perspektywy czasu mówią o tym z uśmiechem no i znają każdy zakamarek Maredo.

Karol Dudka

Wspominają jak całkiem niedawno … Dwadzieścia lat temu wybrali się na wycieczkę do Ameryki. Znaleźli tam bardzo miłą restauracje o nazwie Maredo … byli niemal pewni, że ich celem i marzeniem jest otwarcie podobnego lokalu w Polsce.

Firma i logo "Maredo" powstało w 1993r. Na początku lokal przy ulicy zwycięstwa 45 funkcjonował jako bar bistro. Z upływem czasu bar "Maredo" stał się znanym i bardzo lubianym miejscem w Koszalinie, każdy wiedział, że serwowana tu kuchnia jest wyjątkowo dobra i obfita.

Po dziesięciu latach od otwarcia baru bistro marzenia właścicieli o restauracji się spełniły. W 2001 roku państwo Dutka bar zamknęli, zrobili kapitalny remont i stworzyli restauracje o jakiej zawsze marzyli. Powstało przyjemne miejsce, w którym można spotkać się ze znajomymi przy dobrej kawie, przyjść na uroczystą kolację lub zorganizować przyjęcie.

Restauracja "Maredo" to dwupietrowy lokal w centrum Koszalina z salą centralną  i salą na pierwszym piętrze  z widokiem na zabytkową Katedrę. Wystrój Maredo to przede wszystkim zachowany z czasów wojny zabytkowy mur w oparciu o który był projektowany i wybudowany cały budynek, rożnego rodzaju obrazy, fotografie starego Koszalina i nie tylko. W restauracji panuje rodzinna atmosfera na którą pracuje już drugie pokolenie właścicieli którzy jak rodzice również bacznie pielęgnują i budują wizerunek oraz klimat "Maredo".

Każdy z gości odwiedzających restauracje "Maredo" przekona się że jest to miejsce, tworzone przez ludzi dla których gastronomia to pasja.

Właściciele wiedzą, że ich bezpośrednimi przedstawicielami są pracownicy. Obdarzają ich wielkim szacunkiem, zaufaniem i dokładają wszelkich starań aby wiedza na temat pracy jaką wykonują stale się poszerzała.

Właściciele oraz pracownicy "Maredo" wkładają serce w swoją pracę by każdy klient restauracji czuł się wyjątkowo. Jeżeli będą państwo w Koszalinie serdecznie Zapraszam do "Maredo", bo naprawdę warto odwiedzić ten miły lokal, wrażenia pozostają.

Wirtualna Wycieczka Restauracja Maredo
  • Firmy współpracujące z Restauracją Maredo
  • Firmy współpracujące z Restauracją Maredo
© Wszelkie prawa zastrzeżone Maredo 2011
Projekt i wykonanie: Marko Services